گزارش نحوه ثبت نام وام تامین اجتماعی

به نقل از پایگاه خبری سازمان تأمین اجتماعی، همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر، سامانه متمرکز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که هر یک از بازنشستگان تأمین‌ اجتماعی میتوانند شخصاً و بدون نیاز به مراجعه حضوری، برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۲ میلیون تومانی در این سامانه ثبت‌نام کنند؛ از ساعت ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن لغایت ۳۰ بهمن، از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در دسترس قرار گرفت.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تأمین‌ اجتماعی، تسهیلات قرض‌الحسنه سازمان تأمین‌ اجتماعی در این مرحله به بازنشستگان واجد شرایط سراسر کشور پرداخت میشود و برای هر شهرستان متناسب با تعداد بازنشستگان، سهمیه مشخصی تعیین شده و در هر شهرستان تا زمان تکمیل ظرفیت، امکان ثبت‌نام فراهم خواهد بود.

با توجه به محدودیت منابع و وجود متقاضیان فراوان برای دریافت تسهیلات، بازنشستگانی که سن آنان حداقل ۵۰ و حداکثر ۷۸ سال است و دارای حداقل دو فرزند تحت‌تکفل هستند و طی دو سال گذشته نیز از تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده نکرده‌اند، در این مرحله امکان استفاده از این تسهیلات را دارند.

متقاضیان باید در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir از پیش ثبت‌نام کرده باشند و داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و فراهم بودن امکان قانونی کسر اقساط براساس شرایط حقوق دریافتی از دیگر شرایط دریافت این تسهیلات اعلام شده است.

گفتنی است این سامانه تا پایان روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه برای ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات فعال خواهد بود.

متقاضیان این تسهیلات لازم است در مدت زمانی مشخص شده، پس از ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی، در منوی مستمری‌بگیران، گزینه ثبت درخواست تسهیلات را انتخاب نمایند.

متقاضیان محترم این تسهیلات برای اطلاع بیشتر از جزییات شرایط و نحوه ثبت‌نام میتوانند در هر ساعتی از شبانه‌روز با مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین‌ اجتماعی با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند


۱۴۰۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۴۴:۰۱       2258

Facebook    Google    LinkedIn    Twitter
اعضای کانون
هیات مدیره و بازرسین
خدمات ارانه شده